Projekty

Projekty
fot. Krzysztof Porębski

Weź udział w XIV Półmaratonie Marzanny i III Biegu z Dystansem Dla Małych Serc aby wspomóc działania Fundacji Schola Cordis. W ten sposób pomożesz nam diagnozować i leczyć najmniejsze serduszka!

Respirator

W tegoroczej edycji Połmaratonu Marzanny i Biegu z Dystansem Dla Małych Serc zbieramy na zakup respiratorów dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu.

Respirator to urządzenie służące do wspomagania oddechu w czasie zabiegu operacyjnego oraz w okresie pooperacyjnym. Bez niego leczenie chirurgiczne nie byłoby możliwe.

Mimo, że jest to podstawowe wyposażenie oddziału kardiochirurgicznego, sprzęt zużywa się i wymaga wymiany. Szpital CM UJ nie dysponuje aktualnie środakami na wymianę aparatów, a my chcemy aby nasi mali pacjenci byli leczeni w najlepszych warunkach i na nowoczesnym sprzęcie.


Zespół Kliniki prof. J. Skalskiego specjalizuje się w leczeniu HLHS (hypoplastic left heart syndrome), co w 2011 roku zostało uhonorowane nagrodą im. Prof. Z. Religii za najlepszą pracę naukową dotyczącą zespołu niedorozwoju lewego serca. Nowy echokardiograf umożliwi wczesną i precyzyjną diagnostykę, a co za tym idzie natychmiastową, ratująca życie pomoc operacyjną.

Wesprzyj nas!

Fundacja SCHOLA CORDIS Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej współorganizuje XIV edycję Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Bieg odbędzie się 19 marca 2017 roku. Celem imprezy jest pozyskanie środków na zakup respiratorów.

Pobiegnij w Półmaratonie Marzanny rejestracja zawodników dostępna jest na stronie www.polmaratonmarzanny.pl

Podaruj 1%
Pomóż nam wspierać kardiochirurgię dziecięcą, Twój 1% ma znaczenie!
Wypełniając PIT wpisz KRS: 0000321331

Wesprzyj nas

1%

Podaruj 1% podatku.
Pomóż nam wspierać kardiochirurgię dziecięcą.
Twój 1% ma znaczenie!

Wypełniając PIT wpisz KRS: 0000321331

Nr rachunku 88 2490 0005 0000 4530 5057 9924

Zobacz także::

O nas
Wiśniowski
Prof. dr hab. Janusz Skalski
Baza wiedzy