Projekty

Projekty

Znakomita Firma KORAL, producent przepysznych lodów w geście dobrego serca ponownie wsparła Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie niebagatelną dotacją, w tym roku pół miliona złotych.

Z tej kwoty Firma KORAL zadedykowała 300 tysięcy zł Fundacji Schola Cordis, z przeznaczeniem na zakupy sprzętów medycznych niezbędnych dla leczenia dzieci z wadami serca.

Serdeczne podziękowania składamy wspaniałym Donatorom - właścicielom Firmy Koral Pani Monice Koral, Pani Izabeli Koral i Panu Michałowi Koral. Nasi nadzwyczajni dobrodzieje mają również zasługi dla innych szpitali w Małopolsce i na Podkarpaciu, szczodrze wspierając je od dawna.

Gorące podziękowania przekazujemy Prezesowi Zarządu Firmy KORAL Panu Mariuszowi Jurkowi oraz Pani Barbarze Kubackiej w przeszłości związanej z Zarządem Firmy KORAL za Jej serce i ogromną życzliwość.

Ten wspaniały gest wpisuje się złotymi zgłoskami w akcję charytatywną, której przewodzi od lat szlachetny projekt pod nazwą KOLĘDY DO NIEBA. Projekt ten był zainicjowany i jest kontynuowany od blisko 10 lat z przez pomysłodawczynię Panią Jolantę Janus i jej firmę Ars et Artificem, współpracującą z naszą Fundacją! KOLĘDY DO NIEBA wspomagają rokrocznie, w styczniu, kliniki Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Pani Jolancie Janus jesteśmy najserdeczniej - tradycyjnie i niezmiennie wdzięczni za wszystkie jej starania i nadzwyczajną aktywność, po to - aby wspierać finansowo różne kliniki Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego będące w potrzebie, a w szczególności krakowską Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej, w tym pozyskaniu powyższej dotacji.

 

 

 

 

 

 

Gwiazdy Metropolitan i Złoty Jubileusz Oddziału i Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM w ICE Kraków

 

28 listopada ICE Kraków stanie się miejscem, gdzie zabłyśnie najwięcej Gwiazd w całym Krakowie.

Wspaniały koncert światowych sław scen operowych Aleksandry Kurzak i Roberto Alagni otworzy krótka informacja o uhonorowani Złotego Jubileuszu Oddziału Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM kierowanej z sukcesami przez Prof. dr. hab. med. Janusza Skalskiego.

Nie po raz pierwszy tak ważne wydarzenie kulturalne splecie się z działalnością Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie i osobą Profesora, który wielokrotnie dał się poznać mieszkańcom Krakowa jako organizator koncertów charytatywnych. Tym razem wiedząc o tak doniosłym koncercie Profesor zwrócił się do Agencji Artystycznej Pro Musica, aby połączyć i wspólnie świętować te okazje.

 

Doskonale jest móc połączyć występ wybitnych artystów – Aleksandry Kurzak i Roberto Alagni – którzy swoimi głosami i muzyczną wrażliwością poruszają serca publiczności z uhonorowaniem zespołu krakowskich kardiochirurgów dziecięcych oraz Prof. dr. hab. med. Janusza Skalskiego - lekarza kardiochirurga i długoletniego nauczyciela akademickiego w UJ CM, szefa Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM wyróżnionego dwukrotnie Złotym Skalpelem i Orderem Uśmiechu, twórcy wielu innowacyjnych metod leczenia dziecięcych serc, Krakowianina i Lekarza Roku 2007, Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Koncert Gwiazdy Metropolitan to prawdziwe święto muzyki wypełnione najpiękniejszymi ariami i duetami z oper wielkich kompozytorów - między innymi Verdiego, Pucciniego czy Rossiniego, które przeplatać się będą barwnymi opowieściami zza kulis życia artystycznego sław.

Koncert poprowadzi znakomita dziennikarka - Marzena Rogalska.

Naszymi gośćmi będą niemal wszyscy członkowie Klubu Kardiochirurgów Polskich z całej Polski, dostojne Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownicy nauki oraz liczni pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

 

 

Wesprzyj nas

1%

Podaruj 1% podatku.
Pomóż nam wspierać kardiochirurgię dziecięcą.
Twój 1% ma znaczenie!

Wypełniając PIT wpisz KRS: 0000321331

Nr rachunku 88 2490 0005 0000 4530 5057 9924

Zobacz także::

O nas
Wiśniowski
Prof. dr hab. Janusz Skalski
Baza wiedzy