O nas

O nas

Fundacja SCHOLA CORDIS Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej została założona w 2008 roku. Jako Organizacja Pożytku Publicznego realizuje marzenie o stworzeniu nowoczesnej kliniki, w której dzieci z wrodzonymi wadami serca będą odzyskiwać zdrowie.

Dlaczego?

Początek XXI wieku, a Kardiochirurgia Dziecięca Collegium Medicum UJ znalazła się w bardzo trudnej sytuacji lokalowej i sprzętowej. Klinika wymagała remontu, brakowało stanowisk intensywnej terapii oraz profesjonalnego sprzętu do ratowania życia. W 2008 ze środków pozabudżetowych zawiązano fundację, celem zdobywania funduszy na doposażenie kliniki.

Szpital CM UJ znajduje się w arcytrudnej sytuacji w związku z zadłużeniem finansowym. Aby umożliwić utrzymanie standardów leczenia i jednocześnie wspierać rozwój Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej niezbędne jest ciągłe wzbogacanie sprzętowe oddziału oraz wymiana starej zużywającej się aparatury medycznej. A na to potrzeba ogromnych nakładów finansowych.

Komu pomagamy?

Poprzez nasze działania staramy się zwiększyć liczbę leczonych dzieci z najcięższymi wadami wrodzonymi serca, przede wszystkim z tzw. „zespołem niedorozwoju lewego serca”. W leczeniu tej wady krakowska klinika niepodzielnie przoduje w kraju i zobowiązana jest do przyjmowania coraz większej liczby małych pacjentów z całej Polski.

Co już udało się osiągnąć?

Dzięki wielkim wysiłkom partnerów i personelu szpitala CM UJ uzyskaliśmy wyniki na światowym poziomie. Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej uzyskała najlepsze wyniki w leczeniu i niską śmiertelność operowanych dzieci, co uhonorowane zostało „Złotym Skalpelem” za najlepszy ośrodek medyczny w Polsce.

  • wsparliśmy remont oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej CM UJ w Krakowie
  • zakupiliśmy narzędzia chirurgiczne, urządzenia do pielęgnacji pacjentów, odzież ochronną i brakujący sprzęt codziennego użytku
  • sfinansowaliśmy urządzenia USG

Zorganizowaliśmy liczne imprezy charytatywne, które przyczyniły się do zrealizowania marzeń o nowoczesnej klinice. Czterokrotnie grali dla nas Filharmonicy Wiedeńscy podczas koncertów noworocznych, a w 2014 roku koncertowała dla naszej Fundacji orkiestra z Salzburga.

Regularnie organizujemy także warsztaty naukowych pt. "Krakow Educational Conference on Congenital Heart Disease" dla kardiochirurgów z Polski i Europ.

Więcej informacji o bieżących akcjach na stronie Projekty.

Statut fundacji

Statut fundacji Schola Cordis (.pdf)

Facebook

Wesprzyj nas

1%

Podaruj 1% podatku.
Pomóż nam wspierać kardiochirurgię dziecięcą.
Twój 1% ma znaczenie!

Wypełniając PIT wpisz KRS: 0000321331

Nr rachunku 88 2490 0005 0000 4530 5057 9924

Zobacz także::

Wiśniowski
Projekty
Prof. dr hab. Janusz Skalski
Baza wiedzy

Główne zadania fundacji

Finansowanie lub dofinansowywanie zakupu specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej

Podnoszenie jakości metod leczenia dzieci na oddziałach kardiochirurgicznych, kardiologicznych i transplantacyjnych poprzez edukację lekarzy

Promocja polskiej kardiochirurgii w Polsce i na świecie